ПОРАДИ ПРИ СКЛАДАННІ ЕКЗАМЕНІВ

Мета кожного учня – скласти іспит як найкраще. А оцінка залежить від двох різних чинників: знань і вміння поводитися на іспиті. Прочитай поради соціального педагога! Сподіваємося, що вони стануть тобі у пригоді.

Позбутися хвилювання у перші хвилини іспиту допоможе глибоке дихання; зробіть вдих, потім вільний видих, уявляючи при цьому, що вдихаєте цілющий кисень, енергію, а видихаєте – хвилювання, невпевненість.

Не слід лякатися та засмучуватися у першу ж хвилину іспиту, що нічого не знаєте. Такого просто не може бути!        Почніть із того запитання, на яке можете правильно    відповісти. Поступово пригадайте й інші відповіді.

Якщо не знаєте відповіді, то краще запитання залишити і перейти  до наступного. Якщо залишиться час, можна буде потім повернутися.

Залиште час для перевірки своєї роботи, щоб встигнути продивитися її та помітити  очевидні помилки.

Говоріть неголосно, але чітко й упевнено, усміхайтеся.

Ведіть із вчителем діалог.

Продумайте поведінку і стиль розмови з вчителем.

Майте вигляд впевненої у собі людини.

Вдягніться на іспит охайно.

Забудьте образи на вчителів, батьків, взагалі відстороніться від усього непотрібного.

Заспокойте себе тим, що завтра буде день без іспиту, тому сьогодні слід показати себе як найкраще.

 

 

                                     ПОРАДИ ПРИ СКЛАДАННІ ЗНО

Під час підготовки до складання зовнішнього оцінювання учням слід навчитися техніки тестування. Одним з важливих моментів даної техніки є навчання постійного самоконтролю часу, тобто учням слід навчитися економити час для розв’язання найбільш складних завдань.

Учням також треба навчатися «спірального проходження» тесту. Завдання тесту необхідно проглянути від початку і до кінця і відмітити для себе те, що вважається простим, зрозумілим і легким, тобто виконати спочатку ті завдання, що можна розв’язати без особливих роздумів і зусиль. Після цього треба знову переглянути тест і визначити наступні завдання, які можна спробувати розв’язати.

Під час тестування

•    продивіться весь тест, щоб побачити, з яких завдань він складається;

•    уважно читайте умову завдання до кінця, щоб зрозуміти запитання;

•    якщо ви не знаєте відповіді на запитання, або не впевнені, не затримуйтесь на тих завданнях, що потребують довгих роздумів;

•    навчіться пропускати складні та незрозумілі завдання. Пам’ятайте: у тесті ви завжди знайдете завдання, з якими ви обов’язково впораєтесь;

•  думайте тільки про те завдання, що ви виконуєте. Коли ви розв’язуєте нове завдання, забудьте про ті завдання, що ви уже розв’язали. У тесті завдання не пов’язані одне з іншим.

•  багато завдань можна розв’язати скоріше, якщо не шукати одразу правильний варіант відповіді, а послідовно виключити ті варіанти відповідей, що явно не підходять. Метод виключення дає змогу сконцентрувати увагу на 1-2 варіантах замість 5.

•  залиште час для перевірки роботи та внесення відповідей до бланків відповідей.

 

•    якщо ви не впевнені у виборі відповіді, довіряйте інтуїції